Петро Домашенко (Україна): Команда однодумців як запорука успіху


У Миколаєві за участі членів збірної України, а також переможців і призерів регіональних першостей, відбувся зимовий чемпіонат України з академічного веслування на ергометрах (сопсерt-2). Результати змагань показали, що ведеться високопрофесійна підготовка до чемпіонату світу-2007 у Мюнхені, який буде ліцензійним до Ігор-2008.

 

Про перспективи розвитку цього олімпійського виду спорту кореспондентові "СГ" розповів державний тренер з академічного веслування Мінсім`ямолодьспорту Петро ДОМАШЕНКО.

 

- Петре Анатолійовичу, від кого, на вашу думку, насамперед залежить успішний виступ веслярів-академістів?

 

- Сам я не так давно припинив активні виступи в спорті і тривалий час вважав, що єдиною людиною, яка сприяє всьому тому, що потрібно спортсмену для нормального тренувального та змагального процесу, є винятково персональний наставник. Зараз же, коли зіштовхнувся з великим комплексом проблем, які постають перед нашим видом спорту, то став віддавати належне діяльності тих фахівців, які вірою і правдою, упродовж десятиліть, працювали на благо академічного веслування України.

 

Мені дуже хочеться, щоб усі академісти чітко усвідомлювали, що кожним їхнім днем опікується велика кількість управлінців і фахівців. І, насамперед, державний тренер і головний наставник збірних команд країни, до кола обов`язків яких входить формування та реалізація політики щодо розвитку академічного веслування, визначення календаря, системи підготовки спортсменів до сезону і чимало інших питань, що входять до навчально-виховного процесу.

 

Також на загальний, високоефективний результат працюють старші тренери по групах і класах, масажисти, лікарі, техніки, інший персонал. Збій у роботі цього механізму веде до розриву міцного ланцюжка, який забезпечує весь тренувальний і виховний процес серед спортсменів.

 

 

- Розкажіть докладніше про роль управлінських структур у підготовці атлетів різного рангу?

 

- У полі зору Федерації академічного веслування перебувають відділення: ДЮСШ, училищ фізкультури, вищих навчальних закладів, обласні федерації з усіма їхніми проблемами і здобутками, кадровим і матеріально-технічним потенціалом. Велика увага приділяється системі навчання та перепідготовки тренерських кадрів, формуванню і реалізації календаря, підготовці кожного окремого змагання. У всіх цих питаннях консолідуючу роль відіграють президент федерації Володимир Бондаренко та віце-президент Віктор Довгодько.

 

Головним же, на мою думку, є те, що ми створили команду однодумців, котрі добре знають, як і за допомогою чого можна досягти максимально ефективного результату. Не хотілося б образити когось, не назвавши всіх шановних працівників у виді спорту, але насмілюсь виокремити фахівців, які щодня в Мінсім`ямолодьспорті дбають про те, як забезпечити академічне веслування всім необхідним.

 

Це - головний тренер Ю.Родіонов, начальник команди О.Корнєва, старший тренер" з НМЗ І. Доценко, адміністратор команди О.Мгеладзе, старший тренер чоловічої групи А.Шишканов, старший тренер жіночої групи Д.Рябуха, старший тренер з резерву О.Горовий, лікар-біохімік І.Батуріна, лікар І.Сировнєв. Їм ми маємо завдячувати сьогоднішнім і, сподіваюся, майбутнім здобуткам у вашому виді спорту.

 

А потенціал збірної команди веслярів академістів, безумовно, визначать найближчі старти цього сезону.

 

16-19 лютого 2007 року "Спортивна газета" № 14

 

КОММЕНТАРИИ